Zjednoczone Emiraty Arabskie

Kontakt
Dni robocze
 • Pon – Pią 09:00 – 17:00
Napisz do nas

  user-3

  email-2

  Tel

  Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA) dzięki szybkiemu rozwojowi w ostatnich dziesięcioleciach stały się miejscem o ogromnym, nie tylko turystycznym, znaczeniu. Zachwycą każdego miłośnika luksusu, oryginalnych budowli, słonecznych plaży, gorąca, ciepłego morza i jego podmorskiego świata. Populację tworzy 30 % miejscowych obywateli oraz 70% obcokrajowców z całego świata, którzy otrzymali tam ciekawe oferty pracy. Bezrobocie w ZEA jest jedno z najniższych na świecie, oscyluje w granicach 2,5 %.

  Wielką część opieki zdrowotnej tworzą prywatne ośrodki zdrowia, na przykład dla Dubaju są typowe prywatne szpitale do 150 łóżek.

  Dane Wartość
  Powierzchnia 83 600 km2
  Stolica Abu Dhabí
  Głowa państwa Prezydent Khalifa bin Zayid Al-Nuhayyan
  Całkowite PKB 402,3 mld. USD
  Liczba ludności 9,346 mil.
  W tym % obcokrajowców 71 %
  Liczba łóżek w szpitalach 1,9 łóżka/1 000 obywateli
  Średnia długość życia 77 lat
  Ciekawostki
  • W Dubaju, drugim co do wielkości mieście Emiratów, stoi najwyższy budynek świata Burdż Chalifa, który mierzy 828 m. Część wind wyprodukowała czeska firma z Pardubic.
  • Chociaż temperatury w Dubaju mogą w lecie osiągać nawet 50 °C a przystanki autobusowe są w związku z tym klimatyzowane, w mieście można znaleźć ośrodek narciarski Ski Dubai. Ma on powierzchnię 3 000 m2 a temperatury sięgają w nim do −5 °C.
  • W Dubaju znajduje się również najdłuższy bezzałogowy system kolejowy na świecie. Na jego dwóch przystankach znajdziemy luksusowe szklane żyrandole, które zostały wyprodukowane na zamówienie przez czeską firmę Lasvit.
  • W Abu Zabi w najbardziej luksusowym hotelu Emirates Palace możemy spróbować kawy posypanej złotem.
  • Zjednoczone Emiraty Arabskie mają najwięcej obywateli cierpiących na cukrzycę, z tą chorobą zmaga się 19,5 % społeczeństwa.
  Aktualne oferty pracy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich