FAQ

Kontakt
Dni robocze
  • Pon – Pią 09:00 – 17:00
Napisz do nas

    user-3

    email-2

    Tel

    1. Kiedy mogę wyjechać z wami za granicę?

    Długość procesu rekrutacyjnego zależy od tego, jeśli spełnia Pani/Pan wszystkie kryteria wytyczone przez naszych partnerów (praktyka, wykształcenie, znajomość angielskiego itp.). Bliższych informacji o możliwościach wyjazdu chętnie udzielimy na podstawie Pani/Pana profilu zawodowego.

    2. Jaka jest wiekowa granica otrzymania pracy za granicą?

    Zagraniczne szpitale preferują kandydatów w wieku 23 – 55 lat i w kondycji fizycznej, która umożliwia bezproblemową adaptację w pracy za granicą. Możliwe są jednak wyjątki dotyczące konkretnej pozycji, szczegółowych informacji chętnie udzielą nasi konsultanci.

    3. Mogę wyjechać bez doświadczenia?

    Zagraniczni pracodawcy wymagają u nielekarskich profesji minimalnie 1,5 – 2 lata praktyki, która liczy się z poprzedniego okresu. U lekarzy doświadczenie zawodowe sumuje się dopiero od uzyskania uprawnień lekarskich w konkretnej specjalizacji. Generalnie, im dłuższe doświadczenie tym lepiej. Szczegółowych informacji chętnie udzielą nasi konsultanci.

    4. Ile mogę zarobić?

    Informację o dokładnej wysokości wynagrodzenia u konkretnych pracodawców przekażemy Pani/Panu podczas niezobowiązującej telefonicznej czy osobistej konsultacji, która następuje po wzięciu udziału w spotkaniu informacyjnym.

    5. Czy mogę wyjechać z rodziną?

    Możliwość wyjazdu z rodziną zależy od kierunku oraz stanowiska, o które stara się kandydat. Na przykład osoby na wyższych stanowiskach lub lekarze mogą podróżować na tzw. „family status“, który umożliwia im żyć w innym państwie z całą rodziną, otrzymując na nią dotację od pracodawcy.

    6. Już dłuższy czas nie pracuję w opiece medycznej, czy mam szansę na pracę za granicą?

    Aby kandydat mógł starać się o pracę w zagranicznych ośrodkach zdrowia, ostatnie dwa lata musi pracować w opiece medycznej. Bliższych informacji udzielimy na podstawie indywidualnej analizy Pani/Pana profilu zawodowego.

    7. Czy mogę wyjechać z kolegą/partnerem, który również pracuje w opiece medycznej?

    Tak, istnieje taka możliwość. Nie możemy jednak zagwarantować umieszczenia w tym samym partnerskim szpitalu, zależy to od profilów zawodowych obu kandydatów, aktualnej oferty z zagranicy, przejściu rozmowy kwalifikacyjnej oraz innych czynników.

    8. Oferują państwo pracę osobom niezwiązanym z opieką zdrowotną?

    Nie, obecnie pośredniczymy w uzyskaniu pracy wyłącznie w zawodach opieki medycznej. Zagraniczne szpitale nie prowadzą naboru sanitariuszy ani asystentów medycznych.

    9. Czu Arabia Saudyjska jest miejscem bezpiecznym dla kobiet?

    Tak! Arabia Saudyjska przechodzi wiele zmian – dotyczą one również pozycji kobiet w społeczeństwie. Kobiety mogą już na przykład prowadzić samochody lub nawet przystępować do egzaminu na licencję pilota. W każdym razie kraj ten jest jak najbardziej bezpieczny dla kobiet, a wiele z naszych kandydatek twierdzi, że czują się bezpieczniejsze w Arabii Saudyjskiej niż w miastach europejskich. Potwierdza to na przykład w nagraniu video dyrektor programu ze szpitala KFSH – Australijka, która mieszka tam już od kilku lat.

    10. Czy mogę dostać pracę w jakiejkolwiek specjalizacji?

    Zagraniczni pracodawcy szukają ludzi z niemalże wszystkich medycznych grup zawodowych, wyjątek tworzą np. psychiatrzy, geriatrzy, sanitariusze, asystenci medyczni.

    11. Czy konieczna jest praca za pośrednictwem agencji? Czy nie mogę tego zrobić sam?

    Pracownicy Go Global Care starannie kontrolują wszystkie partnerskie szpitale i odwiedzają je osobiście każdego roku. Kandydat nie płaci z pośrednictwo w pracy, a równocześnie ma pewność, że placówka partnerska jest dokładnie sprawdzona. Dochodzi do tego jeszcze fakt, że kraje takie jak Zjednoczone Emiraty Arabskie, Katar, Bahrajn czy Arabia Saudyjska są bardzo zbiurokratyzowane, a proces zdobycia pracy i licencji jest tam bardzo skomplikowany i składa się z wielu powiązanych etapów. Nasz zespół konsultantów jest wyszkolony w taki sposób, by pomóc przejść ten proces jak najszybciej i zagwarantować, że wszystkie dokumenty są w porządku i można z powodzeniem uzyskać wizę i miejscową licencję.

    12. Ile zapłacę za pośrednictwo pracy?

    Nasze pośrednictwo jest całkowicie darmowe, podobnie jak nasze konsultacje i pomoc. Kandydat pokrywa tylko opłaty administracyjne, które mogą się różnić w zależności od miejsca pracy oraz od ilości wykorzystanych usług.

    Przed otrzymaniem oferty:
    – Kandydat sam zapewnia potrzebne tłumaczenia. Nie ma opłaty dla Go Global Care.
    – Jednodniowy kurs w Pradze – podstawowe kompetencje międzykulturowe oraz test z języka angielskiego (Jeśli kandydat posiada ważny certyfikat znajomości języka angielskiego cena jest niższa) 160 PLN

    Po otrzymaniu oferty:
    – Proces wizowy i licencjonowania 1100 PLN
    – Obowiązkowy egzamin licencyjny Prometric ok. 220 USD*
    – Obowiązkowe uwierzytelnienie dokumentacji Dataflow ok. 250 USD*
    *kandydat płaci centrum licencjonowania/dostawcy

    13. Czy możliwe jest znalezienie pracy jako pielęgniarka na ARO / OIOM z ukończonym wykształceniem dla ratowników medycznych?

    Niestety nie jest to możliwe – jest problem z uznaniem tej profesji. Choć w Czechach jest to normalne, w placówkach w Zatoce Perskiej, gdzie zapewniamy pracę, doświadczenie ratownika na OIT nie jest uznawane za równorzędne pracy pielęgniarki „przy łóżku”. Wymagana jest praktyka w pogotowiu i to co najmniej dwuletnia.